Sprawdź ofertę Tethys dla firm produkcyjnych i zakładów przemysłowych:

Poziom higieny podczas produkcji może przesądzić o końcowej jakości produktu. Jakich produktów używać, żeby zachować czystość całego procesu technologicznego?

Tradycyjnie w zakładach przemysłowych do sprzątania używa się różnego rodzaju tkanych ścierek, czyściw odpadowych lub specjalistycznych czyściw papierowych.

Jednak nowoczesny przemysł ma trochę inne wymagania i dziś coraz częściej tkaniny zastępowane są czyściwami przeznaczonymi dla tej branży (nonwoven industrial towels lub industrial wipes).Stopniowe odwracanie się producentów od artykułów o uniwersalnym charakterze na rzecz specjalistycznych sprawia, że działają one dużo efektywniej i cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

Jednak przed podjęciem decyzji o zakupie, warto wiedzieć, czym są czyściwa przemysłowe? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w dalszej części.

Definicja Czyściw Przemysłowych

Specjalistyczne czyściwa przemysłowe (nonwoven industrial towels) to takie jednorazowe ściereczki, tylko zaprojektowane od podszewki do potrzeb pracy w takich zakładach.

To oznacza różne rodzaje czyściw, które powstały, aby umożliwić pracownikom przemysłowym eliminowanie trudnych zanieczyszczeń, w tym groźnych środków chemicznych, w wygodny sposób.

Włókniny, których używamy, powstają poprzez połączenie, pociętych na kilkucentymetrowe odcinki włókienek materiału bazowego przy pomocy czystej wody pod bardzo dużym ciśnieniem.

Ich produkcja jest efektem wieloletnich badań i testów nad możliwościami wykorzystania nowoczesnych materiałów do czyszczenia różnych powierzchni. Dziś czyściwo przemysłowe może służyć nie tylko do zbierania wilgoci czy usuwania drobnych zanieczyszczeń.

Coraz większą popularnością cieszą się artykuły dedykowane np. do polerowania różnych powierzchni lub usuwania z nich farb, klejów i innych, płynnych substancji chemicznych.

Producenci czyściwa przemysłowego stawiają na ekologię

Produkcja włóknin jest ekologiczna – wykorzystuje czystą wodę pracującą w układzie zamkniętym. To sprawia, że paradoksalnie artykuły przeznaczone dla zakładów, które często nie kojarzą się z czystymi metodami produkcji, stają się bardzo przyjazne środowisku.

Pomimo tego czyściwa przemysłowe nie tracą swoich doskonałych właściwości związanych z wchłanianiem wilgoci czy zbieraniem zanieczyszczeń.Każdy producent stawia dziś na innowacyjne, wielokrotnie sprawdzone na rynku materiały .

Włókniny znalazły zastosowanie przede wszystkim w jednorazowych produktach czyszczących.

W miejscach gdzie higiena jest kluczowym priorytetem, jak szpitale czy nowoczesne laboratoria, włókninowe produkty czyszczące jednorazowego zastosowania dominują już od dawna.

Co ważne, producenci takich artykułów mają coraz więcej pracy, ponieważ zapotrzebowanie na włókninowe produkty stale rośnie.

Rodzaje czyściw przemysłowych

Rodzaje włókninowych czyściw przemysłowych zależą bezpośrednio od obecnych możliwości obróbki technologicznej włóknin.

Obecne możliwości pozwalają producentom czyściw do zastosowania przemysłowego tworzyć produkty, które są perfekcyjnie dopasowane do różnych rodzajów zanieczyszczeń pojawiających się w takich zakładach pracy.

Mogą być zaprojektowane też tak, aby zachować wygląd, teksturę i wytrzymałość tkanych materiałów.

Dzięki temu włókninowe czyściwa przemysłowe mogą charakteryzować takie właściwości, jak:

 • chłonność lub też
 • odpychanie cieczy,
 • długa żywotność,
 • sprężystość,
 • miękkość,
 • ognioodporność,
 • zmywalność,
 • izolacja cieplna,
 • izolacja akustyczna,
 • izolacja bakteryjna,
 • filtracja,
 • sterylność.

U producenta można dobrać takie czyściwa, które idealnie eliminować będą różne rodzaje zanieczyszczeń obecne w danym zakładzie przemysłowym. Będą one inne dla stanowisk pracy, gdzie rozlewa się dużo oleju, inne tam, gdzie wszystko brudzi się farbą, jeszcze inne na stanowiskach, które wymagają antybakteryjnej ochrony, bądź generują ryzyko zapalenia się materiału.

Producent Tethys – najlepsze czyściwa dla przemysłu

Dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu na rynku doskonale znamy potrzeby firm działających w szeroko pojętej branży produkcyjnej. Dziś kompleksowe czyszczenie stanowisk pracy, maszyn czy powierzchni magazynowych stało się priorytetem i nasze produkty są mocną odpowiedzią na takie potrzeby.

Jako producent czyściwa przemysłowego, nasze produkty wykonujemy tylko z najlepszych materiałów. To produkty wielokrotnie przetestowane, doskonale sprawdzające się w zakładach naszych klientów, którzy z tego powodu regularnie do nas powracają i składają kolejne zamówienia.

U nas można zamówić specjalistyczne czyściwo przemysłowe między innymi do sprzątania drobnych zanieczyszczeń, zbierania wilgoci, usuwania rozlanych płynów czy polerowania różnych powierzchni. Pomimo gwarantowania najwyższej jakości tych produktów, są one dostępne w konkurencyjnych cenach.

Podsumowanie

Patrząc na globalne rynki, włókniny wyprzedzają „klasyczne” tekstylia, ponieważ są łatwiejsze w produkcji i pozwalają na wyprodukowanie materiału na czyściwo przemysłowe o dowolnych właściwościach, do wszelkich możliwych zastosowań.

To sprawia, że w zakładach przemysłowych produkty włókninowe też są znacznie bardziej użyteczne niż tekstylia. Obecnie czystość w takich miejscach ma istotny wpływ nie tylko na wydajność pracy, ale także jakość produktów, które nierzadko wymagają wręcz sterylnych warunków.

Szybki postęp sprawia, że technologia bez problemu nadąża za tymi potrzebami. Jako producent z wieloletnim doświadczeniem na rynku również dokładamy wszelkich starań, aby nasze czyściwa przemysłowe spełniały najwyższe standardy jakości. Mamy produkty o charakterze uniwersalnym, ale proponujemy także mnóstwo artykułów specjalistycznych, projektowanych i produkowanych z myślą o konkretnym zastosowaniu.

Koniec końców, jeśli stanowiska pracy w zakładzie produkcyjnym generują duże ilości zanieczyszczeń, które trudno wyeliminować – na pewno warto zainteresować się czyściwem do zastosowania przemysłowego.

Źródła: