CZYŚCIWA DO CZYSZCZENIA BRONI

Dodaj tu swój tekst nagłówka

czyściwo przemysłowe tetex producent czyściwa tethys.pl
Czyściwo do czyszczenia broni TETEX GREY

Posiadanie broni uwarunkowane jest uzyskaniem odpowiednich pozwoleń. Nie można również zapominać o tym, że każda broń wymaga odpowiedniej wiedzy i predyspozycji osobowościowych użytkownika, a także umiejętności właściwego posługiwania się i obchodzenia, przechowywania oraz należytego czyszczenia i konserwacji. Poza tym, ważne jest to, aby wszelkie nawet nadobniejsze uszkodzenia i usterki usuwane były na bieżąco. W utrzymaniu broni w dobrym stanie może pomóc czyściwo TETEX GREY.

Czy regularne czyszczenie broni i konserwacja ma znaczenie?

Należyte czyszczenie oraz konserwacja broni to czynniki, które wpływają zarówno na wysoki poziom bezpieczeństwa jej posiadacza, jak również przyczyniają się do zachowania sprawności technicznej i bojowej produktów stosowanych podczas pracy zawodowej lub w celach hobbistycznych.

Brak regularnie prowadzonych czynności pielęgnacyjnych może prowadzić do nadmiernego i przedwczesnego zużywania się poszczególnych elementów broni, jak również do możliwości wystąpienia uszkodzeń mechanicznych uniemożliwiających oddanie strzału. Niezawodność broni jest w tym wypadku priorytetowa i absolutnie konieczna.

Pielęgnacja czy konserwacja?

Wiele osób mylnie stosuje oba powyższe terminy w sposób wymienny. Nie jest to działanie prawidłowe, ponieważ pojęcia te odnoszą się do odmiennych czynności. Czyszczenie broni ma na celu usunięcie z jej powierzchni wszystkich zanieczyszczeń oraz innych ciał obcych, które mogą się na niej gromadzić podczas standardowego użytkowania. Konserwacja z kolei to działanie, którego celem jest długofalowa ochrona broni przed możliwością zachodzenia niepożądanych zmian, w tym korozji. Warto bowiem pamiętać o tym, że w konsekwencji wystrzału dochodzi do osadzania się wewnątrz lufy pozostałości nieodpalonego prochu oraz sadzy. Substancje te zawierają związki chemiczne, które wpływają negatywnie na elementy broni wykonane z metalu i nasilają degradacyjne procesy związane z korozją.

W jaki sposób czyścić broń?

Właściwe obchodzenie się z broną, w tym jej pielęgnacja jest kluczowe dla użytkowników i świadczy o ich odpowiedzialności i profesjonalizmie. Broń może być czyszczona za pomocą różnorodnych metod, w tym: elektrolitycznej, chemicznej oraz mechanicznej.

Metoda elektroniczna czyszczenia broni wymaga zastosowania specjalistycznego oprzyrządowania oraz wiedzy, doświadczenia i dokładności. Z powodu ograniczeń w zakresie możliwości technicznych oraz niedostatecznych umiejętności metoda ta zwykle nie jest stosowana przez typowych użytkowników broni. W jej przebiegu wykorzystywany jest prąd elektryczny, a sam proces wykazuje liczne skutki uboczne.

Czyszczenie chemiczne broni to metoda, która stanowi połączenie procesów elektrolitycznych i mechanicznych.

czyściwo tetex grey producent czyściwa tethys.pl
Czyściwo TETX GREY - czyściwo do czyszczenia broni

W przypadku metody mechanicznej czyszczenia broni należy zawsze wykorzystywać właściwe czyściwa do czyszczenia broni, które umożliwia skuteczne usunięcie wszelkich zanieczyszczeń, a jednocześnie nie powoduje uszkodzenia broni nawet w dłużej perspektywie czasu. Co ważne, broń powinna być czyszczona w temperaturze pokojowej, najlepiej jeszcze na strzelcy lub krótko po polowaniu, a rodzaj wykonywanych czynności jest nieco odmienny w przypadku broni czarnoprochowej, długiej, śrutowej, jak również sportowej czy myśliwskiej.

Czym cechuje się godne polecenia czyściwo do broni?

W szerokiej ofercie sprzedaży stacjonarnej i internetowej dostępne są różnorodne czyściwa zróżnicowane pod względem jakości, przeznaczenia oraz ceny. Godne polecenia czyściwo do broni, takie jak choćby TETEX GREY musi posiadać odpowiednie atesty świadczące o jego wysokiej jakości. Co warto zaznaczyć, czyściwo do czyszczenia broni TETEX GREY zostało przetestowane przez polskie siły specjalne i spełnia wysokie wymagania stawiane produktom przeznaczonym do pielęgnacji broni. Specjalistyczne czyściwa tego rodzaju jest wykonywane z wysokogatunkowej celulozy i polipropylenu, co wpływa na jego niezwykłą miękkość. Dzięki temu nie dochodzi do powstawania zarysowań, które mogłyby wpływać na pogorszenie nie tylko walorów wizualnych broni, ale również spadek poziomu bezpieczeństwa.

Poza tym, czyściwa specjalistyczne do czyszczenia broni muszą być elastyczne i wytrzymałe. Nie można również zapominać o tym, że wysokogatunkowe czyściwa do broni musi umożliwiać usunięcie zanieczyszczeń z nawet trudno dostępnych miejsc, a także powinno wchłaniać wodę, olej oraz smary. Co ważne, musi być ono również przystosowane do wykorzystania z powszechnie stosowanymi rozpuszczalnikami.

Wśród niekwestionowanych zalet stosowania dobrej jakości czyściwa do broni wymienić należy wspominany wysoki stopień absorpcji, jak również obniżony stopień pylenia. Dobre czyściwo do broni jest wydajne w użytkowaniu oraz posiada stosowne atesty wydane przez PZH. Co istotne, specjalistyczne czyściwo do czyszczenia broni może być z powodzeniem stosowane również w lakierniach, przemyśle lekkim i ciężkim, motoryzacyjnym oraz mechanicznym.

Gdzie warto zapatrywać się w czyściwo do czyszczenia broni?

Godne polecenia produkty oferowane są jedynie przez specjalistyczne podmioty. Nie są to wyroby najtańsze, ale wraz z wyższą ceną klient otrzymuje wysokogatunkowe czyściwo, które z powodzeniem może użytkować bez obaw o pogorszenie stanu broni. Producent czyściwa do czyszczenia broni Tethys oferuje szeroki asortyment czyściwa do broni, zazwyczaj w formie rulonów składających się z pojedynczych listków o wielkości około 30 x 40 cm lub dostępne są w rozmiarach dostosowywanych do indywidualnych oczekiwań klientów.

SZUKASZ DOSTAWCY CZYŚCIWA DO BRONI? ZAPRASZAMY DO WSPÓPRACY:

    Wysyłając formularz kontaktowy zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych zawartych w przesłanej wiadomości.