Ergonomia w Przemyśle - Praktyczne Porady i Ciekawostki

Piszemy o tym, jak dbać o ergonomię i higienę w zakładach przemysłowych i produkcyjnych. W naszych artykułach skupiamy się głównie na tym, aby przekazać informacje przydatne dla pracodawców, szefów, managerów, specjalistów i pracowników w przemyśle produkcyjnym.

Zdrowo, wygodnie, produktywnie - o ergonomii siedzenia

Aż 70% Polaków wykonuje swoją pracę w pozycji siedzącej. Szacuje się, że pracownik biurowy ok. 10 lat życia spędza, siedząc w służbowym fotelu czy na krześle. Sporo. Tym bardziej, że matka natura nie stworzyła nas do długotrwałego przesiadywania - wręcz przeciwnie, dla naszego ciała to najgorsza z możliwych opcji.

CZYTAJ ARTYKUŁ

Przydatne Informacje Na Temat Bezpieczeństwa i Higieny Pracy

Co to jest system BHP? Jakie korzyści daje system BHP w firmie? Jakie regulacje prawne musi w tym zakresie znać pracodawca i pracownik w zakładzie przemysłowym? Odpowiedzi na te pytania, wraz z linkami do najlepszych źródeł szczegółowych informacji o BHP, zamieściliśmy w tym artykule.

CZYTAJ ARTYKUŁ

Wygoda i Ergonomia Miejsca Pracy: Jak Dobrać Odpowiednie Krzesło do Stanowiska Produkcyjnego i Biurowego?

Nie można wymagać od pracowników 100% skupienia i precyzji, jeśli od samego siedzenia w pracy bolą ich plecy. Podstawowym aspektem komfortowego stanowiska pracy jest ergonomiczne krzesło.

CZYTAJ ARTYKUŁ

Wygoda i Ergonomia Miejsca Pracy: Zapobieganie Zaburzeniom Mięśniowo-Szkieletowym Pracowników Przemysłowych

Nieergonomiczna praca w przemyśle powoduje długotrwałe zaburzenia mięśniowo-szkieletowe. Pracodawcy i pracownicy przemysłowi powinni mieć tego świadomość i aktywnie temu zapobiegać.

CZYTAJ ARTYKUŁ

Higiena W Przemyśle: Specjalistyczne Czyściwa Przemysłowe

Poziom higieny podczas produkcji może przesądzić o końcowej jakości produktu. Jakich produktów używać, żeby zachować czystość całego procesu technologicznego?

CZYTAJ ARTYKUŁ